Telefon Serdeczności !!!

Telefon Serdeczności ma przeciwdziałać samotności wśród osób starszych w trudnym okresie pandemii. Mogą z niego skorzystać wszyscy seniorzy, którym doskwiera poczucie izolacji i samotności nasilające się w związku z kwarantanną, nie mają z kim porozmawiać i chcieliby podzielić się swoimi przemyśleniami, lękami, obawami. Wystarczy zadzwonić pod numer: 691 870 091, by uzyskać wsparcie (opłata za połączenie zgodna z cennikiem operatora).

Telefon czynny będzie od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-20.00. Numer 691 870 091 obsługiwany jest przez pracownika Zespołu Dziennych Domów Pomocy, który na co dzień współpracuje z seniorami, zna ich problemy i jest gotowy do udzielenia wsparcia i przydatnych informacji przez telefon.

Uwaga - w sytuacji, gdy senior będzie potrzebował profesjonalnej pomocy psychologicznej (interwencyjnej), pracownik ZDDP przekaże numer do specjalistów (w ramach aktualnie dostępnej oferty na stronie miasta i Centrum Inicjatyw Senioralnych) lub przekieruje połączenie do CIS lub Biura Poznań Kontakt. W przypadku pytań dotyczących oferty miasta dla seniorów rozmowy również przekierowane zostaną do Centrum Inicjatyw Senioralnych lub Biura Poznań Kontakt.