Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka - raport

Po okresie pilotażowym w którym testowaliśmy kolejne Bajkowozy na terenie poznańskich szpitali i promowaliśmy projekt różnymi akcjami takimi jak "Biblioteka na polanie" z magicznym książkowym drzewem (Park Sołacki), pod którym odbywały się  zajęcia i warsztaty dla dzieci przeplatane wspólnym czytaniem kolorowych książek, czy też "projekcjami" w Internecie naszego filmu "Czy umiesz czytać bajki", który obejrzało ponad 100 000 osób, projekt Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka ruszył pełną parą.
  Na Łódź Design Festival  9-19/10/2014 Bajkowóz po raz pierwszy zaprezentował się szerszej publiczności poza szpitalami. Pokazywaliśmy książki, otwieraliśmy szufladki, nakręcaliśmy pozytywki i odpowiadaliśmy na niezliczone pytania. Dzięki wystawie wiele osób w tym także dziennikarze mogło dosłownie dotknąć Bajkowóz, a nawet zabrać go na krótką podróż po terenie wystawowym. Dziękujemy wszystkim za uśmiechy i wsparcie projektu.
  Po powrocie z Łodzi rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnych podróży. Rozpoczął się czas w którym gotowe kolorowe Bajkowozy, każdy zaopatrzony w 100 wybranych starannie książek, z szufladkami pełnymi niesamowitych skarbów i dobrych myśli, wyruszają do konkretnych szpitali w których zamieszkają na stałe. Dwa z nich już mieszkają w Poznaniu w szpitalach na ul. Szpitalnej i ul.Krysiewicza.
  12 listopada br. pierwszy Bajkowóz opuścił Poznań i zamieszkał na stałe w Gdyńskim Hospicjum dla Dzieci "Bursztynowa Przystań". W uroczystym przekazaniu Bajkowozu wziął udział ambasador naszego projektu pisarz i polarnik Marek Kamiński.
  Po powrocie z Gdyni rozpoczęliśmy prawie natychmiast przygotowywanie i pakowanie tym razem aż dwóch Bajkowozów, które zamieszkały w Szczecinie.
Przed wyjazdem  19 listopada odwiedziły nas przedstawicielki Oddziału Bajka ze Szczecina, Bydgoszczy i Słupska. Spędziły u nas w siedzibie Fundacji cały pracowity dzień, uczestnicząc w jednodniowym szkoleniu  z zakresu wykorzystania literatury w pracy z grupą, zapoznając się jednocześnie z samym Bajkowozem, poznając jego tajniki i możliwości ich wykorzystania w pracy z dziećmi na oddziałach szpitalnych.
  Teraz pakujemy i wyposażamy kolejną Wędrującą Bibliotekę. 2 grudnia zamieszka ona w Słupsku! Kolejne Bajkowozy pojadą do Bydgoszczy, Kiekrza, Kołobrzegu i Gostynia.

 Więcej informacji na stronie: oddzialbajka.pl