Dofinansowanie z Urzędu Miasta

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że projekt „Laboratorium Sztuki” otrzymał w tym roku dofinansowanie ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Projekt jest adresowany do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Uczestników zajęć zabieramy w ekscytującą podróż po świecie sztuki, ucząc nie tylko technik artystycznych, ale przede wszystkim rozwijając ich poczucie własnej wartości i tolerancji.

W 2016 roku zajęcia odbywają się na terenie 4 poznańskich placówek, w: Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących im. Józefa Sikorskiego na Śródce, Domu Readaptacji Społecznej dla Rodzin Eksmitowanych MARKOT na ul. Starołęckiej, Szkole Podstawowej nr 82 im. Księcia Przemysła I na ul. Krakowskiej oraz w Domu Dziecka na ul. Swobody.

W listopadzie 2016 roku planujemy organizację pierwszej wystawy prac powstałych w ramach „Laboratorium Sztuki”. O aktualnościach będziemy informować na bieżąco, natomiast już dziś możemy zdradzić, że ekspozycja odbędzie się w pawilonie Ogrodu Botanicznego w Poznaniu.