ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ WYSTAWY PROJEKTOWEJ: „LABORATORIUM SZTUKI – KONTYNUACJA”.

Barwne liście, kolorowe parasolki a także wiele innych ciekawych prac, niekoniecznie związanych z jesienią, będzie można oglądać przez dwa tygodnie w Galerii Atanazego w Bibliotece Raczyńskich do 29 listopada 2017 roku. Powstałe prace są efektem cyklicznych warsztatów prowadzonych od kwietnia, w których uczestniczyli: dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorzy, łącznie z pięciu poznańskich placówek. O tym jak różnorodne są potrzeby każdej z tych grup, można się przekonać podczas wernisażu, na którym będzie także możliwość poznania uczestników.

Cotygodniowe spotkania były adresowane do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Przygoda z „Laboratorium Sztuki - kontynuacja” to nie tylko poznawanie sztuki i technik plastycznych, ale również spotkanie z samym sobą, z własnymi talentami i ograniczeniami. Organizatorem projektu jest Fundacja Serdecznik z Poznania. Projekt otrzymał dofinansowanie z budżetu Miasta Poznania.

____________________

Galeria Atanazego

Biblioteka Raczyńskich

Plac Wolności 19 / Al. Marcinkowskiego 23

Wystawa jest czynna od 16 – 29 listopada 2017 roku, od poniedziałku do piątku w godzinach: 11:30 – 18:30 oraz w soboty od 10:00 – 16:00.