ZAKOŃCZYLIŚMY OSTATNIE SZKOLENIA Z „WALIZEK WYOBRAŹNI – ETAP I”.

Niestety to już ostatnie szkolenia, które zaplanowaliśmy w ramach projektu: „Walizki Wyobraźni – Etap I”, dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Aby zakończyć je z odpowiednim przytupem, zaprosiliśmy Mateusza Świstaka, który przyjechał do nas z Katowic. Było to baśniowe spotkanie z opowieściami, podczas którego uczestniczki dowiedziały się m.in. jak opowiadać historie, budować nastrój oraz dlaczego baśnie zaczynają się zwykle od: „Dawno, dawno temu…”. Nie zabrakło również podsumowania projektu, wymiany doświadczeń oraz ewaluacji. Zakończyliśmy w bardzo królewskim stylu, koronując panie na królowe wyobraźni.

Pragniemy przypomnieć, że w ramach projektu przekazaliśmy 12 walizek pełnych książek i akcesoriów edukacyjnych dwunastu przedszkolom publicznym z Wielkopolski. W szkoleniach wzięły udział łącznie 24 osoby, które założyły w swoich placówkach lokalne kluby czytelnicze zwane: „Bajkowymi podróżami” oraz poprowadziły warsztaty czytelnicze, rozwijające fantazję dzieci. Bardzo cieszymy się z tego projektu i wielu pozytywnych opinii. Była to fascynująca przygoda z książkami a dla wielu także źródło wiedzy na temat własnych talentów i potencjałów.

Wszystkim uczestniczkom życzymy powodzenia w dalszej pracy edukacyjnej i trzymamy kciuki za kolejne spotkania czytelnicze w ramach „Bajkowych podróży”. Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego serdecznie dziękujemy za zaufanie i przyznaną dotację.