"Zielony Poznań" Wiosenni Ogrodnicy w Parku Wilsona

Nasze warsztaty międzypokoleniowe odbędą się w sobotę 12 maja, w godzinach od 11:00 do 14:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Poniżej informacje o całej akcji organizowanej przez Urząd Miasta Poznania.

  „Wiosna, wiosna, ach to Ty”! W dniach 12-13 maja 2018 r. w godzinach od 10.00 do 17.00
przed Palmiarnią Poznańską odbywać się będzie kiermasz „Zielony Poznań”, który inauguruje jubileuszową XXV edycję konkursu. Po raz kolejny wspólnie z mieszkańcami miasta Poznania przygotowujemy się do wiosny w ogrodzie.

Impreza, wzorem roku ubiegłego, nabierze mocy warsztatowej i pokazowej dzięki połączeniu sił z różnych Instytucji. Podczas kiermaszu przyjmowane będą zgłoszenia do konkursu, a producenci i hodowcy ogrodnictwa zaoferują mieszkańcom bogaty wybór materiału roślinnego z przeznaczeniem do obsadzeń balkonów, tarasów i ogrodów, a także akcesoria ogrodnicze i nawozy. Nowością będzie szkółka RosaĆwik, która w swoim asortymencie posiada ponad 400 odmian, zajmująca się rozmnażaniem najzdrowszych i najnowszych odmian róż licencjonowanych, Bogdan Królik ze swoją produkcją roślin cebulowych oraz kwiatów ciętych. Porad działkowych i ogrodniczych udzielać będą instruktorzy Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców. W zakresie projektowania ogrodów przydomowych porad będą udzielali Pracownicy i Doktoranci Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu, z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Studenci. 

Na mieszkańców miasta Poznania czekają moc atrakcji: animacje dla dzieci, pokazy florystyczne Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, warsztaty
z Hortiterapii prowadzone przez Katedrę Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego, warsztaty plastyczne prowadzone przez Fundację Serdecznik (Pracownia ARTYSTART), znakowanie rowerów z Komisariatem Policji-Grunwald, Mobilny Punkt Informacyjny dla Rodzin prowadzony przez Poznańskie Centrum Świadczeń, Motyle dla Hospicjum - Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej o/Poznań, Stoisko  Palmiarni  Poznańskiej „Przyjdź-wymień-zabierz roślinę”, Stoisko Koła Naukowego Dietetyków Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, gdzie studenci będą udzielać porad w zakresie Analizy Składu Ciała oraz przygotują drobny poczęstunek w postaci fit przekąsek.  Dodatkowo w dniach 12-13 maja 2018 r. w Palmiarni Poznańskiej będzie można oglądać pokaz skamieniałości i minerałów. 

Więcej informacji oraz program imprezy www.poznan.pl

 

Zdjęcia z warsztatów już są w naszej galerii