Kurs komputerowy dla Seniorów w Fifnej!!!

Czas przymusowej izolacji związany z ograniczeniami pandemicznymi jeszcze bardziej udowodnił nam, że nowoczesne technologie, jeśli są wykorzystywane rozsądnie, mogą nam zdecydowanie ułatwić życie. Nic dziwnego, że i sami Seniorzy z coraz większym zainteresowaniem korzystają z naszych konsultacji informatycznych. Co jednak z tymi, którzy w ogóle dotychczas nie korzystali z nowoczesnego sprzętu – laptopa, smartfona?

Fundacja postanowiła zainteresować się również nimi i specjalnie właśnie dla Seniorów nie mających dotychczas styczności z laptopem zorganizować podstawowy kurs komputerowy.

W dniach od 2 do 13 sierpnia zaprosiliśmy 5 poznańskich Seniorów na intensywną naukę od podstaw. Pokazaliśmy jak włączać komputer, jak łączyć się z internetem, jak tworzyć foldery, pliki, mailować, dołączać załączniki, podłączać urządzenia zewnętrzne. Oczywiście pokazaliśmy korzyści płynące z korzystania z portalu e-obywatel, możliwości zakupów i korzystania z wideokonferencji. Każda osoba pracowała na swoim laptopie, grupa była bardzo kameralna co z pozwoliło pracować z każdym prawie indywidualnie. Nie chwaląc się musimy powiedzieć, że oceny naszego kursu przez jego uczestników były bardzo dobre, co stanowi doskonałą zachętę do organizacji kolejnych tego typu szkoleń dla Seniorów.

https://www.facebook.com/kulturaisztuka

 

Kontakt:
 
Błażej Friedrich,
telefon: 501 479  315
mail: blazej.friedrich@serdecznik.pl