Rekrutacja przedszkoli publicznych, specjalnych i integracyjnych z Wielkopolski do nowego projektu: „Walizki Wyobraźni” rozpoczęta.

Jak zgłosić się do projektu?

Zgłoszenia przyjmowane są drogą emailową pod adresem: marta.tracewska@serdecznik.pl w terminie od 5 – 23 września 2016 r. Proszę wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go emailowo, w tytule wiadomości wpisując: „Zgłoszenie do projektu Walizki Wyobraźni”.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Do projektu może zakwalifikować się łącznie 10 przedszkoli publicznych i 8 przedszkoli specjalnych lub z oddziałami integracyjnymi z Wielkopolski.

Z przedszkolami, które zakwalifikują się do projektu zostanie podpisane porozumienie. O zakwalifikowaniu się do projektu będziemy informować emailowo i telefonicznie.

Co zyska Państwa przedszkole?

1)      Otrzymają Państwo walizkę wyposażoną w książki i akcesoria edukacyjne dla dzieci przedszkolnych do codziennej pracy na terenie swojego przedszkola. Walizki zostaną wyposażone w zestaw od 20-25 książek, dobranych przez specjalistów zajmujących się

literaturą dziecięcą. Walizki są przekazywane nieodpłatnie i staną się Państwa własnością.

2)      Dwóch wybranych pracowników Państwa przedszkola, weźmie udział w trzyetapowym szkoleniu organizowanym na terenie miasta Poznania. Osoby biorące udział w szkoleniu dowiedzą się w jaki sposób kreatywnie pracować z książką, wymienią się doświadczeniami oraz poznają znawców książek dla dzieci. Uczestnicy szkoleń otrzymają certyfikat a także otrzymają gotowe scenariusze do pracy z wybraną literaturą.

3)      Państwa placówka wyróżni się od innych przedszkoli dzięki utworzonemu przez Państwa Lokalnemu Klubowi Czytelniczemu zwanemu „Bajkowymi podróżami”, który jest nieodłączną częścią realizacji projektu.

Fundacja Serdecznik pokrywa koszt: zakupu i wyposażania walizek, zapewnia catering podczas szkoleń, materiały szkoleniowe oraz informujące o projekcie. Państwa Przedszkole otrzyma również tabliczkę informującą o udziale w naszym projekcie.

Jakie są obowiązki przedszkola biorącego udział w projekcie?

1)      Organizacja raz w tygodniu warsztatów edukacyjnych dla dzieci przedszkolnych z wykorzystaniem książek i akcesoriów z walizki.

2)      Utworzenie Lokalnego Klubu Czytelniczego zwanego „Bajkowymi podróżami” oraz organizowanie raz w miesiącu spotkań, w których wezmą udział rodzice i dzieci.

Informacje dotyczące szkoleń.

Podczas szkolenia zostaną wykorzystane takie metody pracy jak: zajęcia warsztatowe, arteterapia, pedagogika zabawy, biblioterapia, prezentacje i wykłady.

Szkolenia zostaną zorganizowane na terenie Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, w godz. 9:30-15:30, w następujących terminach: 

I spotkanie -  październik 2016 (między 18 a 20.10)

II spotkanie -  luty 2017 (między 14 a 16.02)

III spotkanie - kwiecień 2017 (między 25 a 27.04)

Poprowadzą je doświadczeni trenerzy i pedagodzy.

Zapraszamy do udziału.

Osoba do kontaktu:

Marta Tracewska

790- 800-016

marta.tracewska@serdecznik.pl

 

formularz zgłoszeniowy - pobierz

program szkoleń - pobierz

wzór porozumienia - pobierz