Aktualności

Bajkowozowe szkolenie dla pedagogów online !!! »

Po raz kolejny odwiedziły nas uczestniczki projektu "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" z całej Polski. Spotkaliśmy się oczywiście wirtualnie, podczas szkolenia "O wszystkim co wspiera". Dzieliliśmy się wiedzą i doświadczeniami na temat wszystkiego, co może nas wspierać podczas pracy i życia w obecnej trudnej sytuacji. Dziękujemy za waszą obecność i jeszcze raz wszystkich gorąco pozdrawiamy!!!

Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!!!

Bajkowozowe Walizki Wyobraźni wspomogą Bajkowozy w szpitalach »

W otaczającej nas trudnej rzeczywistości, także wędrówki Bajkowozów są mocno utrudnione i podlegają różnym obostrzeniom. Pomyśleliśmy więc o dodatkowym małym pomocniku, który wspomógłby zarówno Bajkowozy, jak i pracę pedagogów - Opiekunów Bajkowozów w szpitalach.
Takim małym pomocnikiem będą Bajkowozowe Walizki Wyobraźni. Trzy pierwsze już wyruszyły do szpitali.
Wyposażyliśmy je w dodatkowe książki, które uzupełnią półki Bajkowozów.
Małe, zwinne, kolorowe, wypełnione książkami i wpisujące się w obecne wymagania, będą docierać razem ze szpitalnymi pedagogami do oczekujących na nie dzieci. Liczymy, że doskonale uzupełnią bajkowozowe drużyny w ich szpitalnej pracy!!!

86 Bajkowozów - Wędrujących Szpitalnych Bibliotek w Polsce !!! »

Już 86 Bajkowozów, czyli Wędrujących Szpitalnych Bibliotek zamieszkało na stałe w szpitalach dziecięcych w całej Polsce!!! Tych 86 znaczków na mapie to Bajkowozy, książki i setki ludzi dobrej woli bez których realizacja projektu "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" nie byłaby możliwa. To też radość i uśmiechy dzieci na oddziałach szpitalnych.

Telefon porad cyfrowych !!! »

Centrum Inicjatyw Senioralnych oferuje wsparcie w zakresie korzystania z nowych technologii w postaci konsultacji telefonicznych.

Uruchomiony został specjalny numer telefonu: 603 489 205
(opłata za połączenie jest zgodna z cennikiem operatora),
pod którym trzy razy w tygodniu pracownik Centrum udziela porad cyfrowych.

Telefon Serdeczności !!! »

Starsi mieszkańcy i mieszkanki miasta, którym doskwiera izolacja i chcieliby z kimś porozmawiać, mogą zadzwonić na specjalną linię.
Po drugiej stronie słuchawki czekać będzie rozmówca gotowy do pomocy.
Wystarczy zadzwonić pod numer:  691 870 091

Zakupy dla Seniorów !!! »

Miasto Poznań razem z Caritas Archidiecezji Poznańskiej ponownie uruchamia usługę "Zakupy dla seniorów".
To wsparcie dla osób starszych i z niepełnosprawnościami mieszkających w Poznaniu.
Pomoc obejmowała będzie zakup najpotrzebniejszych leków, żywności oraz środków czystości. Aby zgłosić potrzebę zakupów, wystarczy zadzwonić do Biura Poznań Kontakt: numer telefonu 61 646 33 44, od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 20.00.