Aktualności

Sobotni Koncert w Projekt Fifna!!! »

Tym razem w sobotę, 23 kwietnia spotkaliśmy się na kolejnym współorganizowanym ze Studiem Sztuki Wokalnej NA DWA koncercie. Dwie godziny pełne coverów minęły błyskawicznie. W maju zaprosimy na kolejny koncert, nie przegapcie!!!

Zapraszamy!!!

Kontakt:

Błażej Friedrich,
telefon: 501 479  315

Kolejne spotkanie grupy Literackiej seniorów w Fifnej!!! »

W piątek, 15 kwietnia 2022 roku odbyło się kolejne spotkanie Grupy Literackiej Seniorów. oprócz charakteru wielkanocnego miało tym razem charakter... rewolucyjny!
Na jednym ze zdjęć widać nasz newsletter z 2019 roku, który potwierdza, że pierwszy raz spotkaliśmy się właśnie w marcu tego roku. Mamy więc już 3 lata!
Stąd wprowadziliśmy kilka zmian - każde spotkanie poprowadzi inna osoba, czytamy już nie swoje teksty, ale wylosowanej osoby, a Krysia poprowadzi mini wykłady.
Mamy też inne pomysły, ale one nie są już związane bezpośrednio z naszą Grupą, co nie znaczy, że nie będziemy próbowali ich zrealizować!
Będzie się działo!
Zapraszamy!!!

 

"All we need is love" - Koncert!!! »

"Wszystko, czego potrzebujesz to miłość"!!!

Pod tym, jakże prawdziwym tytułem, znanego przeboju zespołu the Beatles 20 marca 2022      odbył się koncert.
Koncert ten, był podsumowaniem ponad półrocznej współpracy Projektu Fifna ze
Studiem Sztuki Wokalnej NA DWA. I właśnie Wokalistki i Wokaliści tego Studia mogli się zaprezentować w utworach muzycznych mówiących o Miłości. Tym razem
nie ograniczała nas przestrzeń bowiem koncert był organizowany na Scenie Wspólnej
na poznańskiej Cytadeli. Wobec tego wokalistom mogła towarzyszyć rozbudowana
sekcja instrumentalna; mieliśmy więc 2 gitary basowe, gitarę akustyczną, skrzypce,
perkusję i… cajon. W finałowym i tytułowym utworze najmłodszej wokalistce Natalii
towarzyszył 20 osobowy chór!!!

Po tak imponującym występie wracamy do kameralnych wnętrz Fifnej i w kwietniu
szykujemy dla Was kolejny koncert.

 

"Małpki, małpki do domu" - spotkanie w Fifnej!!! »

Wieczory Autorskie BLIŻEJ to najnowsza inicjatywa Projektu Fifna, która ma na celu umożliwienie czytelnikom kontakt z najlepszymi autorami i pisarzami w Polsce. I choć faktycznie najnowszy pomysł realizowany w Fifnej, to jednak z dumą musimy podkreślić, że 26 marca 2022 roku odbyło się już 7 spotkanie z tego cyklu.Tym razem mieliśmy przyjemność goszczenia w Projekcie Fifna Dominiki Kaszuby.To poetka i inżynierka. Debiutowała zbiorem wierszy "Domy pasywne" (nominacja do nagrody głównej w konkursie im. Jacka Bierezina, wyróżnienie w Złotym Środku Poezji w Kutnie i nagroda Mały Browar w Browarze za debiut). Wyróżniona w "Pracowni po debiucie" Biura Literackiego. Kiedy nie pisze, rysuje kanały i rurki, jest sanitariatem. Wychowuje dwoje dzieci. Mieszka w Gdyni. W 2021 wydała książkę "Małpki, małpki do domu" (Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi).Spotkanie z Dominiką, jak z każdym zapraszanym Autorem, to nie tylko okazja do posłuchania rozmowy prowadzonej przez Michała Domagalskiego, ale również osobistego zadania pytań, rozmowy indywidualnej, czy zdobyciu autografu Poetki.

Kontakt:

Błażej Friedrich,
telefon: 501 479  315

 

 

Cykl spotkań literackich "Bliżej" - Jakub Sajowski. »

12 marca 2022 w Projekt Fifna odbyło się kolejne spotkanie z cyklu spotkań pod nazwą "Bliżej". Tym razem naszym gosciem był poeta Jakub Sajowski.

Jakub Sajkowski, urodzony w 1985 roku to poeta, lektor języków, tłumacz.
Opublikowane książki poetyckie: Ślizgawki (2010), Google Translator (2015), Zestaw
do kaligrafii (2018), Ilha Formosa (2021). Wiersze publikował w wielu periodykach
literackich (min. Drobiazgi, Dwutygodnik, Stoner Polski, ArtPapier). Publikował
również przekłady wierszy z angielskiego, rosyjskiego i mandaryńskiego. Laureat
stypendium artystycznego miasta Poznania i Medalu Młodej Sztuki. W roku bieżącym
jego książka Ilha Formosa została zakwalifikowana do konkursu im. Wisławy
Szymborskiej.
Spotkanie poprowadził Michał Domagalski.

 

"Leki z książkowej apteki" - szkolenie online!!! »

Kolejne szkolenie online pedagogów - opiekunów Bajkowozów za nami. Tym razem pod hasłem "Leki z ksiażkowej apteki"

Szkolenie poprowadziła Anna Bany koordynator projektu Oddział Bajka-Wędrująca Szpitalna Biblioteka realizowanego przez Fundację Serdecznik.

Szkolenie odbyo sie w ramach projektu Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka realizowanego przez Fundację Serdecznik.

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

Agresja rosji na Ukrainę !!! »

Z ogromnym niepokojem i niezgodą obserwujemy rosyjską agresję i eskalację przemocy na terytorium Ukrainy. Nie ma w tej chwili nic ważniejszego niż pomoc Ukrainie w każdy możliwy sposób.

Byliśmy, jesteśmy z zawsze będziemy przeciw każdej agresji i wojnie. szczególnie takiej, która trwa tuż za progiem naszego domu!!!


"Karty Arteterapeutyczne" - narzędzie dla pedagogów i terapeutów!!! »

Kolejne spotkanie online, Oddziałów Bajka za nami!!! 
Spotkanie poprzedziły tajemnicze złote przesyłki, które dotarły do uczestniczek z Serdecznik Fundacja . W każdej z nich znajdował się komplet "Kart Arteterapeutycznych" i to właśnie one stanowiły temat naszego szkolenia. Karty są nowym narzędziem edukacyjno - terapeutycznym do pracy indywidualnej i grupowej.
Zestaw pięćdziesięciu kart zawiera ćwiczenia rozwojowe, skierowane do szerokiej grupy odbiorców oraz dwadzieścia gotowych scenariuszy wielogodzinnych warsztatów.
Talia umożliwia samodzielne skomponowanie około stu warsztatów odpowiadających na potrzeby grupy. Można je wykorzystywać również w indywidualnej pracy terapeutycznej oraz we własnej praktyce samorozwoju.
Prowadzące warsztat: Jolanta Madej z Arteja - Pracownia Rozwoju i Anna Bany. Zaprezentowały możliwości wykorzystania "Kart Arteterapeutycznych" w pracy z dziećmi i dorosłymi.
Dziękujemy wszystkim za piękne spotkanie!!!

Karty znajdziecie na  http://www.arteja.pl

Karty trafiły do szpitali w ramach projektu Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka realizowanego przez Fundację Serdecznik

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Karty Arteterapeutyczne trafiły do 15 szpitali!!! »

Tajemnicze złote pakiety wyruszyły z Fundacji Serdecznik do 15 szpitali dziecięcych w Polsce.
A w nich niespodzianka - "Karty Arteterapeutyczne".
Karty Arteterapeutyczne to narzędzie wspierające nauczycieli, terapeutów, pedagogów, psychologów w pracy edukacyjno – terapeutycznej. Jest to zestaw kart zawierających gotowe ćwiczenia rozwojowe, skierowane do szerokiej grupy odbiorców. Pięćdziesiąt kart to gotowe propozycje warsztatów, dodatkowo talia kart umożliwia skomponowanie ok. 100 warsztatów w zależności od potrzeb. Wkrótce odbędzie się szkolenie online na którym szpitalni pedagodzy poznają bliżej możliwości i sposoby wykorzystania kart do pracy w szpitalach.
Karty znajdziecie na  http://www.arteja.pl

Karty trafiły do szpitali w ramach projektu Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka realizowanego przez Fundację Serdecznik

https://www.facebook.com/oddzialbajka