Aktualności

kolejnych 8 Bajkowozowych Walizek Wyobraźni dotarło do szpitali dziecięcych w Polsce !!! »

Dziś "na gorąco" podglądamy ostatnie chwile Bajkowozowych Walizek w Poznaniu. Pakowanie, ostatnie wspólne zdjęcie i... prawdziwe czary - wszystkie Walizki, wypełnione książkami już "biegają" po szpitalnych salach i korytarzach w całej Polsce!!!

Wkrótce więcej informacji o tym, jak Bajkowozowe Walizki zadomowiły się i jak "pracują" razem ze szpitalnymi pedagogami w szpitalach dziecięcych!!!

Zajęcia plastyczne pracowni Artystart online !!! »

Trwają zajęcia naszej pracowni Artystart, która wznowiła w listopadzie swoją aktywność w trybie online!!! Wszystkie grupy spotykają się zgodnnie z planem zajęć. Oprócz tego prowadzące zajęcia - Marta Węglińska i Ewelina Piguła prowadzą też indywidualne konsultaje online. Prace uczestników znajdziecie w naszej galerii!!!

Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się w naszej paracowni mieszczącej się w Projekt Fifna na ul. Sienkiewicza 20 w Poznaniu.

 


Kolejne Bajkowozowe Walizki Wyobraźni wkrótce w szpitalach !!! »

8 kolejnych Bajkowozowych Walizek Wyobraźni już przygotowuje się do wyjazdu. Każda z Walizek wypełniona jest kilkudziesęcioma specjalnie wybranymi ksiązkami dla dzieci. Czerwone Walizki i ich książki bedą wspomagać Bajkowozy i ich Opiekunów na oddziałach  8 szpitali dziecięcych w Polsce.

Wkrótce kolejne walizkowe wiadomości!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Oddział Bajka w Księgarni Bookowski w CK Zamek w Poznaniu !!! »

Na dobry początek Nowego Roku odwiedzamy w przenośni i dosłownie zaprzyjaźnioną z nami od lat Księgarnię Bookowski w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

Zacytujemy za Bookowskim - "Ania Bany - serce projektu Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka - gościła w drugim odcinku Bookowskiego Podcastu Literackiego.
Spędziłyśmy razem godzinę - oddajemy słuchaczom 36 minut. Mam nadzieję, że ogrzeją serca i nastroją na Święta i Nowy Rok jakkolwiek ten czas spędzacie. Rozmawiałyśmy o książkach, które tylko pozornie są dla dzieci, a tak naprawdę służą do zaglądania w głąb każdego człowieka. Poznajcie Pikotka, zajrzyjcie z nami do pracowni Aurory i pielęgnujcie swój wewnętrzny las.  Dobrego czasu!"

link do podkastu - https://open.spotify.com/episode/3U6nFEkqW2vOHL7aXnMSjO

 

Bajkowozowe szkolenie dla pedagogów online !!! »

Po raz kolejny odwiedziły nas uczestniczki projektu "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" z całej Polski. Spotkaliśmy się oczywiście wirtualnie, podczas szkolenia "O wszystkim co wspiera". Dzieliliśmy się wiedzą i doświadczeniami na temat wszystkiego, co może nas wspierać podczas pracy i życia w obecnej trudnej sytuacji. Dziękujemy za waszą obecność i jeszcze raz wszystkich gorąco pozdrawiamy!!!

Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!!!

Bajkowozowe Walizki Wyobraźni wspomogą Bajkowozy w szpitalach »

W otaczającej nas trudnej rzeczywistości, także wędrówki Bajkowozów są mocno utrudnione i podlegają różnym obostrzeniom. Pomyśleliśmy więc o dodatkowym małym pomocniku, który wspomógłby zarówno Bajkowozy, jak i pracę pedagogów - Opiekunów Bajkowozów w szpitalach.
Takim małym pomocnikiem będą Bajkowozowe Walizki Wyobraźni. Trzy pierwsze już wyruszyły do szpitali.
Wyposażyliśmy je w dodatkowe książki, które uzupełnią półki Bajkowozów.
Małe, zwinne, kolorowe, wypełnione książkami i wpisujące się w obecne wymagania, będą docierać razem ze szpitalnymi pedagogami do oczekujących na nie dzieci. Liczymy, że doskonale uzupełnią bajkowozowe drużyny w ich szpitalnej pracy!!!

86 Bajkowozów - Wędrujących Szpitalnych Bibliotek w Polsce !!! »

Już 86 Bajkowozów, czyli Wędrujących Szpitalnych Bibliotek zamieszkało na stałe w szpitalach dziecięcych w całej Polsce!!! Tych 86 znaczków na mapie to Bajkowozy, książki i setki ludzi dobrej woli bez których realizacja projektu "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" nie byłaby możliwa. To też radość i uśmiechy dzieci na oddziałach szpitalnych.

Telefon porad cyfrowych !!! »

Centrum Inicjatyw Senioralnych oferuje wsparcie w zakresie korzystania z nowych technologii w postaci konsultacji telefonicznych.

Uruchomiony został specjalny numer telefonu: 603 489 205
(opłata za połączenie jest zgodna z cennikiem operatora),
pod którym trzy razy w tygodniu pracownik Centrum udziela porad cyfrowych.