Aktualności

8 kolejnych Bajkowozowych Walizek Wyobraźni już z dziećmi w szpitalach !!! »

,

8 kolejnych Bajkowozowych Walizek Wyobraźni wraz z pedagogam już odwiedzai dzieci w szpitalach dziecięcych w Polsce. Czerwne bajkowozowe Walizki są małymi pomocnikami Bajkowozów zgoddnnie z mottem "Gdzie Bajkowóz nie może, tam Walizkę wyśle". Kolorowe, zwinne, łatwe w obsłudze i zawsze "pod ręką, zastepują Bajkowozy tam gdzie w związku ze szpitalnymi obostrzeniami Bajkowozy nie mogą dotrzeć.

Wkrótce kolejne walizkowe wiadomości !!!

Walizki pedagodzy otrzymają w ramach projektu "Oddział Bajka - Wędująca Szpitalna Biblioteka" realizowanego przez Fundacje Serdecznik.

https://www.facebook.com/oddzialbajka

WZNOWIENIE KONSULTACJI INFORMATYCZNYCH w Projekt Fifna !!! »

Od dnia 5 maja 2021 roku Fundacja Serdecznik wznowiła w Projekt Fifna konsultacje informatyczne dla Seniorów. Konsultacje odbywają się w każdą środę i piątek w godzinach od 9.00 do 13.00. Konsultacje są bezpłatne i obowiązują na nie zapisy pod numerem telefonu 533-488-550. W trakcie spotkania pomożemy Wam rozwiązać Wasze problemy związane z obsługą smartfona, laptopa, aparatu cyfrowego. Wszystkich chętnych Seniorów serdecznie zapraszamy do zapisów.
Na zdjęciu Seniorka w trakcie spotkania.

Kolejne Bajkowozowe walizki wyobraźni już wkrótce w szpitalach !!! »

Kolejne Bajkowozowe Walizki Wyobraźni już wkrótce wyruszą do szpitali dziecięcych w Polsce. Otrzymają je pedagodzy - Opiekunowie Bajkowozów. Walizki w założeniu są małymi pomocnikami Bajkowozów. Zgodnie z hasłem "Gdzie Bajkowóz nie może, tam Walizka pomoże". Małe, zwrotne, kolorowe i pełne książek Bajkowozowe Walizki Wyobraźni bez problemu docierają razem z  pedagogami do dzieci na terenie szpitali.

Wkrótce kolejne walizkowe wiadomości !!!

"Praca z Biografią" czyli kolejne szkolenie pedagogów szpitalnych online !!! »

20.04. 2021 odbyło się kolejne szkolenie online pedagogów z Oddziałów Bajka z całej Polski. Tym razem "Praca z biografią", czyli czego możemy nauczyć się od bohaterek i bohaterów oraz jak i gdzie ich znaleźć?!!
Na zdjęciu walizka Ludwika Zamenhofa, która "wzięła" udział w szkoleniu. Zamenhof był jednym z "bohaterów" naszego szkolenia. W szkoleniu "wzięły" te udział panie: Iris Apfel, Frida Kahlo, Rita Levi-Montalcini, Isadora Duncan, Cora Coralina i Izabela Allende.
 
Dziękujemy wszystkim za wspaniałe spotkanie!!!

Kolejne Spotkanie Grupy Literackiej Seniorów - Projekt Fifna !!! »

Tak jak i w poprzednich miesiącach Grupa Literacka Seniorów – Projekt Fifna spotkała się 16.04.21 na kolejnym spotkaniu online. Tym razem omawialiśmy swoje prace pod tytułami: Okulary, Okno i Labirynt. W tym miesiącu przeważają wiersze i fraszki.
Łączyliśmy się też telefonicznie z uczestnikami Grupy nie posiadającymi komputerów. Starczyło też czasu na wzajemną wymianę codziennych wrażeń. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na możliwość bezpośredniego spotkania, które nieśmiało planujemy.

Za 2 tygodnie ostatnie spotkanie w kwietniu na które zapraszamy wszystkich chętnych!!! 

"Warstwy" kolejne szkolenie online dla pedagogów szkół przyszpitalnych !!! »

"Warstwy" - kolejne szkolenie Oddziałów Bajka online. Tym razem spotkanie wszystkich do których dotarły Bajkowozowe Walizki Wyobraźni wypełnione nowymi lekturami. Spotkanie poświęcone było książkom - treściami poukrywanymi pod pozornie prostymi tekstami i wykorzystaniem ich podczas pracy w szpitalach.

Dziękujemy wszystkim za udział i wspaniałe spotkanie!!!

"Pudełka Mocy" dla pedagogów szpitalnych !!! »

Tym razem przygotowaliśmy coś specjalnie dla pedagogów szpitalnych, którzy opiekuja się Bajkowozami na terenach swoich szpitali. Żeby wspomagać chore dzieci w ich zmaganiach z chorobą pedagodzy szpitalni sami potrzebują żródła mocy z którego mogliby czerpać siły potzrzebne go pracy i regeneracji. I właśnie to mogą znaleźć w "Pudełkach Mocy", które specjalnie dla nich powstały w Fundacji Serdecznik. "Ciepłe i puchate", plastry miłości, koperty pełne słów mocy, flakoniki na łzy radości i woreczki pełne nadziei to tylko niektóre rzeczy, które można znaleźć w naszych pudełkach. Wszystkie one pomagają znaleźć, napełnić się i dzielić mocą z innymi. Pudełka już trafiły do szpitali!!!

Wiecej o Pudełkach Mocy wkrótce!!!

kolejnych 8 Bajkowozowych Walizek Wyobraźni dotarło do szpitali dziecięcych w Polsce !!! »

Dziś "na gorąco" podglądamy ostatnie chwile Bajkowozowych Walizek w Poznaniu. Pakowanie, ostatnie wspólne zdjęcie i... prawdziwe czary - wszystkie Walizki, wypełnione książkami już "biegają" po szpitalnych salach i korytarzach w całej Polsce!!!

Wkrótce więcej informacji o tym, jak Bajkowozowe Walizki zadomowiły się i jak "pracują" razem ze szpitalnymi pedagogami w szpitalach dziecięcych!!!